به گزارش برنا؛ یدالله موحد در شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان با اشاره به این مطلب که موضوع ساماندهی منطقه شیشه گر و شهرک ۱۴ معصوم در دو جلسه قبل شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: در آن جلسه شهرداری موظف شده بود که طرح مطالعاتی خود به منظور ساماندهی این منطقه را تدوین و ارائه کند.

وی با اشاره به این مطلب که برخی دستگاه ها به دلیل وظایف ذاتی خود درگیر موضوع حاشیه نشینی به ویژه در روستاهای شیشه گر و ۱۴ معصوم هستند، تصریح کرد: بخش زیادی از اراضی روستای ۱۴ معصوم مربوط به شهرداری است و این نهاد باید برای ساماندهی آن پیشگام باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: ساماندهی حاشیه نشینی از جمله در روستاهای  شیشه گر و الله آباد نیاز به همکاری شهرداری، بنیاد مسکن، فرمانداری و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی دارد.

موحد یادآور شد: ساماندهی روستاهای شیشه گر و ۱۴ معصوم در شورای تامین استان کرمان نیز مورد توجه قرار گرفته و مصوباتی نیز در این جلسات حاصل شده است.

وی بر جمع آوری آثار تصرف از اراضی متصرفی به صورت قاطع تاکید کرد و ادامه داد: تصمیمات بسیار زیادی به منظور ساماندهی ۱۴ معصوم حاصل شده است که بخشی از آنها بدون اجرا باقی مانده است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تاکید کرد: به منظور ساماندهی نقاط حاشیه نشین ۱۴ معصوم و الله آباد باید طرح جامعی تدوین شده و به صورت هماهنگ باید پیش رود.

موحد از اقدامات شهرداری کرمان به منظور ساماندهی مناطق حاشیه نشین تقدیر کرد و گفت: قاطعیت در اجرا از اصول اصلی به منظور اجرای کامل طرح ساماندهی ۱۴ معصوم و شیشه گر است.

وی افزود: شهرداری باید برنامه های تدوین شده را پیگیری کرده و مصوبات شورای تامین نیز در این منطقه باید با جدیت اجرایی شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان بر همکاری استانداری کرمان به منظور تعیین تکلیف طرح های هادی و مصوب منطقه ظرف سه ماه آینده نیز تاکید کرد و ادامه داد: هماهنگی و پشتیبانی اطلاعاتی و امنیتی لازم از دستگاه های مجری نیز به منظور ساماندهی روستاهای ۱۴ معصوم و شیشه گر انجام خواهد شد.

موحد بر انجام پشتیبانی تجهیزاتی از شهرداری در راستای اجرای مصوبات ساماندهی مناطق حاشیه نشین نیز تاکید کرد: دستگاه قضایی استان کرمان با تعیین یک قاضی ویژه زمینه لازم برای صدور دستورات قضایی به منظور جلوگیری از تصرفات جدید را فراهم کرده است.

وی بر تشکیل کمیته مشترک دستگاه های نظارتی و شهرداری به منظور ساماندهی بخش مسکونی مناطق ۱۴ معصوم و شیشه گر نیز تاکید کرد و گفت: در این نشست موضوع واگذاری انشعابات در منطقه نیز باید بررسی شود.